Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výlet na Karlštejn

12. 10. 2008

     Tak jsme se zase po dlouhé době domluvili s basenji pánečkama, že podnikneme nějaký výlet. Původně nás mělo být asi deset, ale jako na potvoru se pár basenjic rozháralo, Při výšlapu na Karlštejntak nás tam nakonec bylo pět (Pavel, Martina, Alžběta, Ilona a já) a čtyři psi (Gusto Ekibondo, Finney Wenet, Gemi H.Wenet a Kimulka). Byli jsme domluveni na desátou ráno, ale trošku jsme s Alžbětou a Ilonou přejely odbočku, takže jsme dojely před půl jedenáctou. I přes to jsme se na parkovišti pod Karlštejnem setkali a vyrazili na výšlap k hradu. Ráno byla mlha a celkem i zima, tak jsme se aspoň trošku zahřáli. Po cestě jsme potkali spoustu lidí, i cizinců, kteří obdivovali naše hafany. Byli jsme tam jako dobrá atrakce :) 

      Když jsme vyšlápli nahoru, žádné moc velké vzrůšo se nekonalo. Jindy krásný výhled z hradu byl zastřen mlhou... Udělali jsme pár obrázků a vydali se na procházku. Šli jsme krásnou podzimní přírodou. Jak ti basenjíci poslušně čekají...Všude bylo napadáno spusta žlutého listí a naši basenjíci s ním někdy až moc splývali. Naštěstí byli jako střely a pořád pobíhali kolem, tak jsme je měli dobře na očích. 

...I kdyžněkdy z nich byly jen barevné šmouhy...

Pořádná honička :)

Obešli jsme dokola horu Javořice (nebo Javorník?). Později už i mlha zmizela a slunce vykouklo, tak se udělalo pěkně, že jsme naše zimní kabáty museli odložit. Z jedné strany kopce byl krásný výhled na Karlštejn. Výhled na Karlštejn     Chvíli jsme tam zůstali a kochali se okolím a při té příležitosti jsme se i nasvačili. Alespoň jsme dali na chvíli pohov našim ušlapaným nohám. Jen ti psi by pořád blbli. Gustík, jako jediný chlap, pořád šmejdil kolem Finney a Džesiky (jak kdyby věděl, že u Kimulky už nemá šanci), která mu musela pořád dokola opakovat, že opravdu nemá zájem (aspoň ne takhle na veřejnosti). Ale Gustík byl neodbytný a tak se pořád snažil a snažil. (Na obrázku ho Džesika pěkně pacifikuje za souhlasného přihlížení Finney a Kimuli :))

A ty mi nedáš pokoj

    Po procházce jsme zamířili pod Karlštejnem přímo do jedné pěkné restarace zase dole u parkoviště. Pak nás Alžběta pozvala ještě k sobě domů na kafe. A tam, jako by ta malá stvoření (která se v restauraci tvářila, že už budou spát až do zítřka) dostala energetickou injekci, se na zahradě začaly konat další hoňky. Ovšem my páníčci už jsme se jen pěkně dívali s kafíčkem od stolu.

Pak v podvečer už se Gustíkovi pánečci rozjeli domů a Alžběta obětovala cestu Prahy, kde nás s Ilonou odvezla na spoje domů. Pro nás s Kimulkou to všechno skončilo zase až o půlnoci kdy jsme se konečně dostaly obě do pelechu.

     Chtěla bych tak poděkovat všem účastníkům zájezdu za krásný výlet, který by se, nebýt jich a jejich basenjíků, vůbec neuskutečnil a Alžbětě také za odvoz a dovoz do Prahy. 

Těšíme se s Kimulkou na další parádní výlet.

Více fotografií je také na stránkách Gusty Ekibondo http://gustoekibondo.cz/album/index.html .

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výlet na Karlštejn