Jdi na obsah Jdi na menu
 

Basenji sraz 2008

31. 7. 2008

   S taťkou jsme přijeli asi až jako poslední, protože jsem měla ještě dopoledne taneční vystopení, a taky to máme do Dolu trochu z ruky.

ObrazekPo příjezdu jsme se šli přivítat s našimi starými známými z loňského srazu. Ta noc  byla dlouhá. Před chatkami jsme udělali menší posezení a klábosilo se a klábosilo...

 

 

 ...někteří si dokonce zahráli noční fotbal...

Obrazek

 

 

 

 

 

 

...a naši basenjíci krom toho vůbec neřešili, v čich chatce si zrovna hrajou.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

Druhý den proběhla klubová výstava, které se zúčastnilo kolem 50 basenjíků. Přijela k nám paní rozhodčí z Finska, takže jsme měli možnost zjistit, jaký typ basenjiho se líbi ve Finsku.

ObrazekPaní rozhodčí posuzovala, jak nejlépe uměla, i když některým se moc nelíbily její posudky. Rozhodování mezi takovým množstvím psů v jedné třídě určitě nebylo snadné.

 

 

 

 Také ve třídě štěňat fen nechybělo celou dobu napětí. Všichni byli zvědaví na závěrečný verdikt. Nakonec zvítězila mladičká, přesto krásňoučká, Hannah Ekibondo.ObrazekObrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zatímco pro děti do 16 let (mně je 17... Asi už se mě báli poté, co jsem jim tam loni vybrala většinu cen ) byly uspořádány hry, ostatní se zabavili svým způsobem. Kimulka si pohrála s Džesikou (Gemi Hanáček Wenet) od Ilony Přibylové.

Obrazek Obrazek

Na večer byla k desátému výročí založení BKB pozvaná taneční skupina TiDiTaDe. Někomu se dunivé zvuky bubnů nelíbily, někteří basenjíci jim do toho ještě zazpívali, ale mě jejich vystoupení uchvátilo. Asi si na doma koupím nějaké menší bongo...

V neděli dopoledne se konal ještě odběr krve na vyšetření fanconiho syndromu. Basenjíci to většinou zvládali dobře, ale někdy bylo potřeba jim trochu pomoci, aby se tolik neškubali. Po každém podařeném odběru si všichni oddechli.

Pak už jsme si jen zabalili věci a menší deštík nás vyprovázel zase zpět domů po krásném basenji srazu. A tak si zaplakal místo nás.
A my se už jen těšíme zase na příští rok.